Єрмак про ордер МКС: Арештувати Путіна може будь-яка з країн, що ратифікувала Римський статут

Голова Офісу Президента України Андрій Єрмак прокоментував ордер Міжнародного кримінального суду на арешт президента російської федерації Володимира Путіна за депортацію українських дітей до рф.

Очільник ОПУ наголосив, що наразі в Україні зафіксовано понад 16 тисяч випадків примусової депортації українських дітей.

“Для розуміння. Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента російської федерації володимира путіна та уповноваженого з прав дитини російської федерації марії львової-бєлової. Їх підозрюють у незаконному примусовому переміщенні українських дітей… У провадженнях, які розслідуються в Україні зафіксовано понад 16 тис. випадків примусової депортації дітей. Справжні цифри можуть бути кратно більшими. 308 дітей наразі вдалося повернути. Це досить важкий процес, але ми працюємо над цим”, – зазначив Єрмак.

Разом з тим він додав, що тепер Путін та Львова-Бєлова повинні бути затримані на території країн, які ратифікували Римський статут, як тільки вони там опиняться.

“Це означає, що вони можуть бути заарештовані на території країн, які ратифікували Римський статут”, – зазначив Єрмак.

Він також нагадав, що Україна системно співпрацює з МКС. 

“Також працює Координаційна рада України з питань захисту та безпеки дітей при Президентові України, завданням якої є припинення насильницької передачі чи депортації дітей з України до рф та повернення і возз’єднання сімей відповідно до інтересів дитини та до міжнародного права”, – заявив Андрій Єрмак.

Як повідомляли “Ми-Україна”, Дмитро Кулеба привітав рішення МКС про видачу ордера на арешт російського президента Володимира Путіна.

Головне