Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна. Також видано ордер на арешт уповноваженої президента росії з прав дитини Марії Олексіївни Львової-Бєлової.

Про це повідомила прес-служба Міжнародного кримінального суду на сторінці в Twitter. У своїй заяві МКС зазначив, що є “розумні підстави” вважати, що російський лідер “несе кримінальну відповідальність” за “воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до російської федерації”.

У заяві також вказано, що є “обґрунтовані підстави” вважати, що Львова-Бєлова “несе індивідуальну кримінальну відповідальність” за “воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до рф”.

Палата досудового провадження зазначає, що вважає ці ордери на арешт таємними. Це пояснюється “метою захисту потерпілих і свідків, а також з метою забезпечення розслідування”.

“Тим не менш, беручи до уваги, що поведінка, про яку йдеться в цій ситуації, ймовірно, триває, і що поінформованість громадськості про ордери може сприяти запобіганню подальшому вчиненню злочинів, Палата вважає, що в інтересах правосуддя – уповноважити Секретаріат оприлюднити наявність ордерів, імена підозрюваних, злочини, за які видані ордери, і міри відповідальності, встановлені Палатою”, – заявив виконувач обов’язків президента МКС Пйотр Гофманський.

Ці ордери на арешт були видані на підставі клопотань, поданих прокуратурою 22 лютого 2023 року.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що кількість країн-учасниць групи щодо створення спецтрибуналу для покарання росії за злочин агресії вже зросла до 32. Він зазначив, що Путін та його поплічники постануть перед судом.

Головне