Зернову угоду продовжено на 120  днів

Зернову угоду продовжено на 120  днів

Віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков повідомив про те, що зернова ініціатива була продовжена на 120 днів.

Про це міністр написав на своїй сторінці в Twitter. У своєму повідомленні Кубраков подякував генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, президенту Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану, міністру оборони Туреччини Хулусі Акару. Також він висловив подяку всім партнерам за дотримання домовленостей у продовженні угоди ще на чотири наступних місяці.

Олександр Кубраков також додав, що завдяки спільним зусиллям України та партнерів на світові ринки поставлено близько 25 млн тонн українського зерна.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук розповів, що в рамках Чорноморської зернової ініціативи угода передбачає подовження на 120 днів. Втім росія хоче продовжити угоду на 60 днів. Крім того, Україна готується до посівної – вже більше 10 областей “вийшли в поля”, засіяно більше 80 000 гектарів землі. Близько 7 мільйонів гектарів землі не зможуть бути засіяними цього року через замінування.

Напередодні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна та партнери працюють над тим, щоб “зернова угода” автоматично подовжувалась на 120 днів або взагалі була безстроковою. Очільник українського уряду наголосив, що з початку дії угоди з України вивезли понад 24 млн тонн продовольства для всього світу. При цьому він додав, що наміри росіян скоротити терміни дії угоди до 60 днів є маніпуляцією.

Головне