Зеленський провів розмову з президентом Євроради: обговорили імпорт зерна

Зеленський провів розмову з президентом Євроради: обговорили імпорт зерна

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем.

Про це повідомила прес-служба Офісу Президента України. Як зазначається, на початку розмови Глава держави поінформував очільника Європейської Ради про трагічні наслідки чергового обстрілу українських міст ракетами та безпілотниками. У результаті атаки загинули мирні мешканці, в тому числі і діти.

Лідери України та ЄС детально обговорили ситуацію, що склалася навколо заборони окремими сусідніми державами на ввезення української аграрної продукції. Зеленський висловив глибоку стурбованість такими рішеннями та наголосив, що ці кроки є грубим порушенням букви і духу Угоди про асоціацію та установчих договорів ЄС.

"Штучне незаконне обмеження торгівлі з Євросоюзом б’є по Україні, яка протистоїть російській агресії, як економічно, так і політично. Переконаний, що в умовах війни з росією Україна як країна-кандидат та Євросоюз мають незмінно дотримуватися положень Угоди про асоціацію та норм і правил єдиного ринку ЄС. Відтак будь-яка альтернатива правовому підходу не буде вважатися врегулюванням проблеми", - заявив Зеленський.

Український президент закликав до пошуку збалансованого рішення та вирішення ситуації у конструктивний і партнерський спосіб. Він закликав врахувати законодавство ЄС, Угоду про асоціацію та інтереси усіх сторін.

"Найкращим рішенням стало б продовження безмитної торгівлі на необмежений термін. Таке рішення є вигідним як для України, так і для низки сусідніх держав – членів ЄС, які вже мають суттєві конкурентні переваги від збільшення українського експорту, а їхнє населення отримує доступ до дешевої та якісної української продукції", - додав президент Зеленський.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель висловив готовність долучитися до розв’язання цієї неприйнятної ситуації.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Європейська комісія та Польща досягли домовленості про заборону імпорту з України п’яти сільськогосподарських продуктів.

Головне