Збирали компромат на військових та коригували удари по Харкову: СБУ знешкодила агентурну мережу гру рф

Збирали компромат на військових та коригували удари по Харкову: СБУ знешкодила агентурну мережу гру рф

Служба безпеки України викрила та нейтралізувала агентурну мережу гру рф у Харківській області. Про це інформує пресцентр СБУ.

За даними спецслужби, зловмисники збирали розвідувальні дані про геолокації укріпрайонів та маршрути переміщення колон української військової техніки, зокрема залізницею.

"Серед особливих завдань ворожої агентури був збір компромату на військовослужбовців ЗСУ, які перебувають на прифронтових територіях області. Найбільшу "увагу" російська розвідка звертала на діючих посадовців місцевих військкоматів та військово-лікарських комісій.

Крім того, російські агенти відслідковували наслідки повітряних ударів рф по Харкову, а потім виходили на місця "прильотів" для їх фіксації та направлення "звіту" окупантам", - повідомили у СБУ.

Співробітники спецслужби провели операцію у декілька етапів та затримали чотирьох російських агентів. 

СБУ встановила, що керував росагентами дистанційно колишній місцевий житель - після початку повномасштабної війни він втік в рф. В росії його завербували і наказали створити свою мережу агентів у Харкові. До неї увійшли четверо знайомих зрадника. Вони їздили містом та шукали місця базування ЗСУ, а також передавали "адреси" для російських повітряних ударів. 

СБУ повідомила про підозру всім учасникам групи. Троє з них отримали підозру відповідно до ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Ще один фігурант - за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Всі затримані особи були поміщені під варту, де вони перебувають і досі.

Як повідомляли "Ми-Україна", Служба безпеки України затримала російську коригувальницю, яка готувала ворожі удари по дев’яти об’єктах Одеської області.

Головне