"єВідновлення" тепер і для людей без “Дії” або смартфону: як подати заявку 

Заявку для отримання коштів через "єВідновлення" відтепер зможуть подати й ті громадяни, у яких немає "Дії" або смартфона. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль

Віднині для цього можна буде звернутися до Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів) або до органу соцзахисту у своїй громаді.

Отримані кошти можна буде витратити на будівництво будинку, придбання квартири або іншого житла з використанням житлового сертифіката. Розмір компенсації буде розраховуватися комісією за спеціальною формулою, яка враховуватиме регіон розташування знищеного об’єкта, рік забудови, площу тощо.

Відповідну програму у "Дії" було запущено 10 травня. В її межах можна отримати компенсацію у сумі до 200 000 грн.

Заявник має право на отримання допомоги у разі, якщо його житло:

  • зазнало ушкоджень після 24 лютого 2022 року,
  • розташовується на підконтрольній Україні території,
  • визнано таким, що підлягає відновленню, 
  • якщо власник ще не робив ремонт власним коштом.

Програму “єВідновлення” фінансує Світовий банк. На цей рік заплановано близько 400 мільйонів доларів. Пріоритетно виплати нараховуватимуть учасникам бойових дій, сім’ям загиблих військових, людям з інвалідністю, багатодітним родинам.

Як писав "Ми-Україна" раніше, “Укрнафта” перерахувала до державного бюджету 1,187 мільярда гривень податку на прибуток за результатами першого кварталу 2023 року. Ці кошти підуть на потреби ЗСУ.

За 2020 та 2021 роки ПАТ "Укрнафта" було сплачено 0 гривень податку на прибуток, у 2019 році – 546 млн грн.

Головне