ВООЗ оголосила, що мавпяча віспа це більше не "глобальна надзвичайна ситуація"

ВООЗ оголосила, що мавпяча віспа це більше не

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила, що мавпяча віспа, яка спалахнула минулого року, більше не є глобальною надзвичайною ситуацією в галузі здоров'я.

Про це повідомив Генеральний директор організації Тедрос Адханом Гебреєсус 11 травня, передає CNN. Як зазначається, у липні 2022 року ВООЗ оголосила вірус віспи мавп надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я міжнародного рівня.

Проте цього тижня спеціальний Комітет ВООЗ рекомендував "припинити надзвичайну ситуацію". Таким чином генеральний директор ВООЗ погодився на це.

"Вчора відбулося засідання Комітету з надзвичайних ситуацій з питань віспи, який рекомендував мені, що спалах віспи в кількох країнах більше не є надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я, що має міжнародне значення. Я прийняв цю рекомендацію і радий оголосити, що віспа мавп більше не є глобальною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я", – розповів Гебреєсус. 

Однак, як і у випадку з COVID-19, робота над подоланням хвороби досі не завершена. 

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що Covid-19 більше не є надзвичайною ситуацією в глобальному масштабі. В організації вважають, що пандемія, яка забрала життя понад 6,9 млн людей, завершується. За словами гендиректора ВООЗ, комітет організації з надзвичайних ситуацій рекомендував оголосити про припинення глобальної надзвичайної ситуації у галузі охорони здоров’я. Він прийняв пропозицію.

Водночас він наголосив, що загроза коронавірусу залишається і країни не мають розслаблятися.

Головне