Вірменія не буде арештовувати Путіна, якщо він приїде

Вірменія не буде арештовувати Путіна, якщо він приїде

Віцеспікер парламенту Акоп Аршакян повідомив, що Вірменія дослуховується до "побоювань" рф через можливі наслідки ратифікації Римського статуту. На основі цього договору функціонує Міжнародний кримінальний суд, який видав ордер на арешт президента росії Володимира Путіна.

Про це вірменський політик заявив в інтерв’ю агенції "Арменпресс". За його словами, уряд країни ухвалив рішення приєднатись до Римського статуту в грудні 2022 року. Це відбулося у відповідь на "агресію Азербайджану щодо суверенних територій Вірменії". Саме тоді цей договір почав вивчати вірменський Конституційний суд.

"Я маю на увазі, рішення Конституційного суду не визнає винним нікого, ні в якому питанні і не вимагає кроків до арешту будь-кого. А уряд Вірменії в грудні 2022 року, звісно, не міг ні вгадати, ні передбачити ймовірність і зміст конкретних рішень Міжнародного кримінального суду в березні", – зазначив Аршакян.

Він також підкреслив, що "в правлячої партії і команди немає наміру або бажання" арештовувати російського президента в разі його візиту у Вірменію.

"Не далі як сьогодні ми підписали з іншою країною угоду, згідно з якою Римський статут не вплине на наші двосторонні відносини. Таке врегулювання може бути і з росією. Але це всього лише один із варіантів. Є й інші варіанти", – сказав віцеспікер вірменського парламенту.

Він додав, що вони "почули побоювання, висловлені російською федерацією".

"Я думаю, що ми зможемо домогтися того, щоб забезпечення подальшого процесу, пов'язаного з Римським статутом, не завдавало шкоди стратегічним відносинам між Вірменією і росією", – підсумував Аршакян.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, російського президента Володимира Путіна можуть заарештувати у Вірменії. Наразі країна вже офіційно визнала за собою зобов’язання щодо Римського статуту.

Пізніше росія пригрозила Вірменії “вкрай негативними наслідками” за плани країни приєднатися до співпраці з Міжнародним кримінальним судом.

Головне