Путіна тепер можуть заарештувати у Вірменії: країна визнала Римський статут

Путіна тепер можуть заарештувати у Вірменії: країна визнала Римський статут

Російського президента Володимира Путіна можуть заарештувати у Вірменії. Наразі країна вже офіційно визнала за собою зобов'язання щодо Римського статуту.

Про це повідомило вірменське видання News.Am. Як зазначається, Конституційний суд Вірменії визнав таким, що відповідає Конституції зобов'язання, закріплені Римським статутом про Міжнародний кримінальний суд.

Тепер Володимир Путін та уповноважена з прав дитини в росії Марія Львова-Бєлова, на арешт яких суд у Гаазі видав ордери, мають бути заарештовані, якщо в'їдуть на територію Вірменії.

При цьому уряд Вірменії в 2022 році звернувся до Конституційного суду щодо визнання Римського статуту. Таким чином вони прагнули закликати Азербайджан до відповідальності за воєнні злочини, скоєні на території невизнаного Нагірного Карабаху.

Крім того, країна підписала статут ще в 1998 році, але до сьогодні не ратифікувала його. Це сталося через те, що КС у 2004 році визнав зобов'язання договору такими, що суперечать низці положень Конституції країни, що діяла на той момент.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна. Також видано ордер на арешт уповноваженої президента росії з прав дитини Марії Олексіївни Львової-Бєлової.

Пізніше глава адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Гергей Гуйяш заявив, що Незважаючи на ордер на арешт російського президента Володимира Путіна, виданий Міжнародним кримінальним судом, в країні не будуть арештовувати диктатора рф, якщо він туди приїде.

Головне