В “Енергоатомі” оцінили, скільки часу піде на відновлення роботи ЗАЕС після її визволення 

В “Енергоатомі” оцінили, скільки часу піде на відновлення роботи ЗАЕС після її визволення 

Найбільша атомна електростанція в Європі - Запорізька АЕС - від березня 2022 року перебуває під контролем російських загарбників. Після вибиття звідти окупантів на її перевірку та повноцінне відновлення піде як мінімум два місяці, повідомляє “Енергоатом”. 

Тривалий час потрібен на процес розмінування як самої ЗАЕС, так і її міста-супутника Енергодару. Так само довго відбуватиметься і переврка фахівцям “Енергоатому” справності обладнання та цілісності будівель на станції. 

“Рашисти цілеспрямовано перетворюють найбільшу в Європі АЕС на військову базу, мінуючи все навколо через страх перед ЗСУ”,- йдеться у повідомленні компанії. 

В “Енергоатомі” пояснюють, що через зупинку усіх шести реакторів ЗАЕС відбувається поступова деградація усіх систем всередині об’єкта. Цьому сприяє також недотримання росіянами, які тримають станцію під своїм контролем, потрібного температурного режиму. 

“Поновлення безпеки Запорізької АЕС і повернення її до нормального стану можливе тільки після повного звільнення самої станції та прилеглої території від російських загарбників та передачі контролю над ЗАЕС її легітимному оператору”, - підсумували в "Енергоатомі".

Як писав "Ми-Україна" раніше, 18 січня на  Рівненській АЕС почала роботу постійна місія МАГАТЕ.

Головне