УАФ звернулася до ФІФА та УЄФА з приводу участі клубів із Криму в чемпіонаті рф

УАФ звернулася до ФІФА та УЄФА з приводу участі клубів із Криму в чемпіонаті рф

УАФ (Українська асоціація футболу) звернулася до ФІФА (Міжнародна федерація футболу) та УЄФА (Спілка європейських футбольних асоціацій) з приводу участі клубів із Криму в чемпіонаті рф.

Про це повідомила прес-служба УАФ. За останні шість місяців Українська асоціація футболу неодноразово реагувала на такі ганебні ініціативи. Вона підтвердила свою позицію в офіційних листах на адресу президента ФІФА Джанні Інфантіно та очільника УЄФА Александера Чеферіна.

Як зазначається, нещодавно відкриті джерела повідомили, що ФК "Севастополь" із Криму отримав сертифікат для участі в другій лізі росії (третій національний дивізіон). Відповідне рішення було ухвалено на засіданні національної футбольної ліги рф. Також російські чиновники планують залучити до своїх змагань ще команди з Криму - "ТСК-Таврія", "Рубін" та "Океан". Усі ці команди походять із території, якій УЄФА надав особливий статус 2014 року.

"Дозвіл на проведення таких дій фактично демонструє зневагу до позиції та рішень ФІФА й УЄФА, терпимість до воєнних злочинів російської федерації щодо України та нехтування правами людини й законами цивілізованого світу", - йдеться в повідомленні.

У зв’язку із зазначеним УАФ наполягає на розгляді ФІФА та УЄФА даного протиправного процесу поглинання суб'єктів українського футболу російськими стейкхолдерами. Також УАФ наполягає на вжитті заходів та пошуку можливостей для недопущення розвитку подібного процесу в майбутньому.

"Також звертаємося до ФІФА та УЄФА із проханням розглянути можливість позбавлення РФС членства в ФІФА та УЄФА через доведену невідповідність вимогам статутів керівних органів світового та європейського футболу й цінностям всесвітньої футбольної родини", - розповіли в УАФ.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, італійський тренер Карло Анчелотті стане новим очільником збірної Бразилії з футболу. Відомо, що бразильська конфедерація футболу досягла угоди з 64-річним експертом. На початку 2024 року Карло Анчелотті підпише контракт з “Селесао” на три роки. 

Головне