У таборах Сирії досі перебувають українці, – представник ГУР

У таборах Сирії досі перебувають українці, – представник ГУР

У таборах Сирії досі перебуває певна кількість громадян України. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі марафону "Єдині новини" на телеканалі "Ми-Україна".

За його словами, робота над процесом повернення цих українців досі триває.

"Це робота, яку ще належить закінчити. У тих таборах є українці – здебільшого, жінки та діти. Робота складна, бо мова йде про території Сирії, де тривають внутрішні конфлікти, контроль утримують різні угруповання на різних територіях. Це не вперше українців забирають із Сирії своїх, і це те, що треба буде закінчити і найближчим часом так і буде", – зазначив представник ГУР.

Раніше ГУР повідомило про те, що групу українських громадян звільнено з полону в Сирії. Унаслідок спецоперації співробітникам розвідки вдалося звільнити двох жінок і шістьох дітей. Їх насильно утримували в Сирії в поганих умовах. У ніч проти 17 березня в супроводі українських військових вони перетнули кордон України.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Андрій Юсов розповів, що наразі триває підготовка до наступного обміну полоненими військовослужбовцями між Україною та росією. Також майже 2000 оборонців від початку повномасштабного вторгнення повернуті.

Напередодні голова Офісу Президента України Андрій Єрмак заявив, що Україна провела черговий обмін полоненими з росією. Повернути додому цього разу вдалося 130 українських захисників та захисниць. Також він додав, що у багатьох звільнених з полону військових є тяжкі поранення. Над цим обміном українська сторона працювала довго та напружено.

Головне