У ДТЕК повідомили про відновлення роботи Трифонівської СЕС на Херсонщині

У ДТЕК повідомили про відновлення роботи Трифонівської СЕС на Херсонщині

Трифонівська сонячна електростанція, що розташовується в Херсонській області, частково відновила генерацію електроенергії. Як повідомляє ДТЕК, після тривалої окупації станом на 12 січня її вдалося вивести лише на 15% встановленої потужності. 

«Ми вдячні ЗСУ за те, що на території Трифонівської СЕС знову майорить український стяг. Зі свого боку ми докладаємо зусилля для того, щоб станція вже на початок весни могла працювати на 70% від потужності. Адже саме зелена енергетика в часи війни є надважливим елементом енергетичної незалежності та безпеки України», - прокоментував гендиректор ДТЕК ВДЕ Олександр Селищев.

Як Трифонівська СЕС пережила тривалу окупацію 

Пілотний проєкт ДТЕК в сегменті геліоенергетики в селі Трифонівка розпочав свою роботу у серпні 2017 року. Проєктна потужність станції становить 10 МВт. 

Від перших днів російського повномасштабного вторгнення та окупації Херсонщини СЕС зупинила свою роботу. До того, як ЗСУ вибили окупантів з частини області станція неодноразово потрапляла під обстріли, постраждало щонайменше 20% сонячних панелей. Окупанти також не оминули станцію увагою і активно на ній мародерствували. 

У ДТЕК наголошують, що це не повною мірою оцінили масштаби заданих за час окупації збитків.Територію СЕС досі перевіряють сапери. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, сьогодні в українській енергомережі зафіксовано суттєвий дефіцит потужності, в низці областей введені в дію аварійні відключення світла. Третій день поспіль ліміти споживання діють упродовж усієї доби – з 00:00 о 24:00.

Головне