Слово "росія" можна писати з малої букви — рішення Нацкомісії зі стандартів мови

Слово

Написання назв "російська федерація" та "росія" з малої літери в текстах неофіційного характеру не буде вважатися відхиленням від норм української мови.

Про це повідомляє Національна комісія зі стандартів державної мови.

Також писати з малої можна слова "москва", "московія", "московське царство", "російська імперія", "державна дума рф" тощо.

Додають, що рішення ухвалили з огляду «на героїчну боротьбу українського народу за Незалежність Української Держави» та взявши до уваги звернення в соціальних мережах віцепрем’єр-міністерки — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук».

Також Нацкомісія отримала офіційні листи з такою самою пропозицією від Інституту української мови та Інституту мовознавства імені Потебні.

Нагадаємо, російська армія вранці 21 вересня вперше за останні пів року атакувала український енергетичний об’єкт, заявив голова Міненерго Герман Галущенко. Міністр розповів, що в Україні ремонтна кампанія енергетичної інфраструктури вже на фінішній прямій та додав, що вона дійсно була “найскладніша” в історії держави. До старту опалюваного сезону енергосистема буде готова повністю, як з точки зору генерації, так і – з передачі електроенергії.

Очільник енергетичного відомства Галущенко наголосив, що на сьогодні важко оцінити масштаби майбутніх ударів, “будемо це робити по ходу атак”.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат заявив, що наша ППО в ніч проти 21 вересня непогано відпрацювала. На питання про те, чого добивається ворог, Юрій Ігнат нагадав про вчорашню атаку на Кременчуцький нафтопереробний завод.

Головне