На Київщині окупанти зруйнували майже 30 000 обʼєктів, з них 7000 вже відновили, – Олексій Кулеба

На Київщині окупанти зруйнували майже 30 000 обʼєктів, з них 7000 вже відновили, – Олексій Кулеба

Київщина зазнала великих руйнувань внаслідок дій російських окупантів. В області окупаційне військо російської федерації зруйнувало 27, 7 тисячі обʼєктів. З низ 7000 вже повністю вдалося відновити.

Про це заступник керівника Офісу президента України Олексій Кулеба розповів в ексклюзивному інтервʼю  для "Ми-Україна".
 
За його словами, ще 4000 обʼєктів відновили частково, але відновити все "капітально" наразі неможливо з економічної та соціальних точок зору.
 
"Для цього треба як в Ірпені, зносити квартали та будувати нове житло", – пояснив він.
 
Заступник очільника ОП також нагадав, що у 2022 році вже діяла програма Уряду, логіка якої була досить проста та ефективна – відновити максимальну кількість домівок, які постраждали не настільки, щоб вкладати капітальні кошти – замінити вікна, дахи.

Нагадаємо, російській окупанти зруйнували та пошкодили в Україні понад 81 000 об‘єктів цивільної інфраструктури.

За словами голови ОП Андрія Єрмака, житлових будинків з цієї кількості – понад 62 тисячі. Також зазнали пошкоджень 2 000 навчальних закладів та майже 500 лікарень.

“Маємо не просто відновити кожний населений пункт, житло та об‘єкти інфраструктури. Маємо скористатися нагодою відбудувати їх на найкращому, сучасному та світовому рівні у найкоротший термін”, – наголосив Андрій Єрмак.

Також він додав, що ще одним викликом для України після закінчення війни стане “створення умов для повернення вимушених переселенців додому”.

Як повідомляв "Ми-Україна"раніше, Фінляндія розгляне можливість передачі Україні винищувачів.

Головне