Прем'єр Японії: Зеленський не приїде до Хіросіми на саміт G7

Прем'єр Японії: Зеленський не приїде до Хіросіми на саміт G7

Президент України Володимир Зеленський, ймовірно, не поїде в Хіросіму, в Японію на саміт G7. Він відбудеться 19-21 травня.

Про це повідомив прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, передає The Guardian. За словами глави японського уряду, український президент братиме участь у зустрічі лідерів "Великої сімки" в онлайн-форматі у неділю, 21 травня.

Крім того, Кісіда додав, що він провів переговори з президентом США Джо Байденом у Хіросімі. Лідери домовилися про продовження санкцій проти росії та підтримку України.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, rраїни-члени G7 шукають шляхи передачі Україні заморожених російських активів. У ЗМІ наголошують, що одним з можливих варіантів передачі Україні заморожених активів є їхній продаж і надання Києву отриманого прибутку. Це, зазначають джерела, дозволить обійти певні юридичні перешкоди. Також у The Japan Times зазначили, що більш активне обговорення передачі Україні заморожених активів рф почалося після відповідної заяви США.

Також країни Євросоюзу та “Великої сімки” (G7) вперше від російського повномасштабного вторгнення наблизились до запровадження заборони на перезапуск російських газопроводів. Йдеться про імпорт газу з рф за тими напрямками, де Москва вже скоротила постачання. Питання обговорюватиметься 19-21 травня під час саміту у Хіросімі.

Один зі співрозмовників ЗМІ, який говорив на умовах анонімності, розповів, що нова заборона необхідна для того, щоб партнери не передумали використовувати російський ресурс “у гіпотетичному майбутньому”.

Головне