Посла Вірменії викликали "на килим" в МЗС рф через гуманітарну допомогу Україні та приїзд дружини Пашиняна в Київ

Посла Вірменії викликали

росія обвинуватила Вірменію у "недружніх кроках", які країна здійснила останнім часом. У зв'язку з цим російське закордонне відомство викликано посла Вірменії в Москві Вагаршака Арутюняна та зробило йому "жёсткое представление".

Як пояснює МЗС рф, до серії недружніх кроків відомство віднесло наступне:

  • запуск процесу ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС);
  • візит дружини прем'єр-міністра країни Анни Акопян до Києва,
  • надання гуманітарної допомоги "київському нацистському режиму";
  • спільні зі США військові навчання на території Вірменії.

У повідомленні російського міністерства також вказано, що вірменському дипломату була вручена нота протесту, в якій йдеться "неприйнятність образливих висловлювань" речника парламенту Вірменії на адресу представника МЗС рф Марії Захарової.

Нагадаємо, ще у червні вірменський прем’єр Нікол Пашинян дав відповідь на питання, на чиєму боці Вірменія у повномасштабній війні, яку в лютому минулого року проти України розв’язала росія. Політик наголосив, що його країна не підтримує у цьому випадку жодну зі сторін. Однак Пашинян додав, що лавірувати стає все складніше. У Кремлі на його заяву відреагували та зазначили, що “беруть до відома” ці слова.

Як писав "Ми-Україна" раніше, днями стало відомо про перше з початку повномасштабної війни відправлення Вірменії гуманітарної допомоги в Україну. 7 вересня дружина вірменського прем'єра долучилась до участі у Саміті перших леді та джентльменів, що проходив у Києві.

Головне