Окупанти готують “евакуацію” з Енергодару, в першу чергу вивозитимуть працівників ЗАЕС

Окупанти готують “евакуацію” з Енергодару, в першу чергу вивозитимуть працівників ЗАЕС

Росіяни підготувались до здійснення так званої "евакуації" співробітників Запорізької АЕС разом з родинами. Окупація ЗАЕС триває вже понад рік, стільки ж часу для працівників станції діяла заборона на виїзд за межі міста, інформує "Енергоатом".

"Йдеться про вивезення 2700 працівників станції, які підписали контракт із фейковим АО "Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС" або іншим підприємством "Росатома", та членів їхніх родин", - вказано у повідомленні.

Загалом в "Енергоатому" є інформація про плани загарбників вивезти з Енергодару близько 3100 осіб.

"Таким чином, російські окупанти доводять свою неспроможність забезпечити експлуатацію Запорізької атомної електростанції, оскільки нині там катастрофічно бракує кваліфікованого персоналу", - зазначає компанія.

За її даними, вивезення навіть тих українських атомників, яких примусили до співпраці, загострить і так важке становище із забезпеченням безпеки на ЗАЕС.

В "Енергоатомі" знайшли спосіб, як сформувати команду фахівців, яка працюватиме на станції відразу після її деокупації. До неї увійдуть як працівники ЗАЕС, які нині знаходиться на територіях, підконтрольних Україні, так і співробітники інших атомних станцій. Працюватимуть вони вахтовим методом.

Нагадаємо, напередодні міський голова Енергодару Дмитро Орлов розповів в інтерв’ю "Радіо Свобода”, що окупанти заходились масово вивозити з міста комп’ютери, техніку та документи. Наразі в місті не працюють аптеки та магазини, АЗС і банкомати стоять порожні. За його словами окупаційна влада панічно очікує наступу ЗСУ.

Як писав "Ми-Україна" раніше, втричі більше українських військових пройдуть цього року навчання у Великій Британії. За підсумками 2022 році підготовку на території країни пройшли близько 10 000 бійців ЗСУ.

Головне