Країни ЄС підпишуть угоду про спільну закупівлю 155-мм боєприпасів для України, - ЗМІ

Країни ЄС підпишуть угоду про спільну закупівлю 155-мм боєприпасів для України, - ЗМІ

Низка країн Європейського Союзу підпишуть проєктну угоду про спільну закупівлю артилерійських боєприпасів калібру 155 міліметрів для України. Це може відбутися вже в понеділок, 20 березня.

Про це повідомила інформаційна агенція Reuters з посиланням на анонімного високопосадовця Євросоюзу. Як зазначається, цей посадовець не зміг підтвердити, скільки саме країн приєднаються до угоди про надання Україні боєприпасів. Однак він висловив упевненість, що "в понеділок буде багато підписів", а пізніше до ініціативи можуть долучитись інші держави.

"(Проєктна угода) є основою для Європейського оборонного агентства та його країн-членів, щоб рухатися далі... По суті, це технічне завдання, яке є юридичною основою для руху вперед", – зазначив співрозмовник Reuters.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україні щомісяця потрібно 90-100 тис. боєприпасів до сучасної артилерії. Про це він сказав в рамках візиту до Швеції для участі в неформальній зустрічі з колегами із ЄС. У межах заходу обговорювали постачання зброї. Під час спілкування з журналістами Резніков заявив, що пріоритетом для України зараз є посилення протиповітряної оборони і боєприпаси.

Голова Міністерства закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу також повідомив, що Україні мають негайно прискорити постачання артилерійських боєприпасів. Поки що країна отримала лише їх невелику частину від усіх обіцяних. За його словами, міністри оборони обох країн будуть обговорювати створення механізму спільних закупівель для постачання 1 млн боєприпасів 155 мм калібру.

Головне