На фронті загинув відомий історик та археолог Юрій Коваленко

Відомий історик, археолог, викладач, екскурсовод та патріот Юрій Коваленко загинув в бою з окупантами. Про це йдеться на Facebook-сторінці Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка.

“Людина-легенда для Глухова, Сумщини та України… Юрій Коваленко брав участь у численних археологічних експедиціях, зокрема досліджував руїни Батурина, який у 1708 році знищили московські загарбники за наказом Петра І. Саме Юрію належить відкриття місця розташування головного храму гетьманської столиці – собору Живоначальної Трійці у північній частині колишньої фортеці”, – йдеться в повідомленні.

Відомо, що Коваленко був автором понад 70 наукових статей. У 2021 році захистив дисертацію та став кандидатом історичних наук. Має кілька освіт.

Зазначається, що український захисник досліджував руїни Батурина, який у 1708 році знищили московські загарбники, він знайшов місце розташування головного храму гетьманської столиці – собору Живоначальної Трійці.

Нагадаємо, що під Бахмутом загинув Герой України Дмитро Коцюбайло, відомий як “Да Вінчі”.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, український військовослужбовець та оператор “Суспільного” Олексій Ольховик загинув в місті Бахмут.

Головне