Заяви Папи Римського першочергово шкодять католицькій церкві, - релігієзнавиця

Заяви Папи Римського першочергово шкодять католицькій церкві, - релігієзнавиця

Коли Папа Римський Франциск висловлюється як людина, а не як глава церкви, в першу чергу він завдає шкоди католицькій церкві. На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосила старша наукова співробітниця Відділення релігієзнавства ІФ НАНУ Оксана Горкуша.

"Папа висловлювався як хто, коли це говорив? Як моральний авторитет? - Він не дав оцінку злочину, отже він не висловлювався, як моральний авторитет, тому що він не стояв на захисті моралі. Як свідок правди, яким би він мав бути як понтифік? Чию правду він засвідчив - людську, Христову? - Очевидно, що він не засвідчив правди української. Якщо ми говоримо про його висловлювання як очільника церкви, то він не висловлювався згідно із католицькою доктриною. В доктрині католицької церкви є поняття справедливої війни. Він висловлювався, як людина, як має певні погляди, стереотипи та політичні вподобання", - зазначила вона.

За словами фахівчині, він знехтував інтересами українських католиків.

"Він завдає шкоди перш за все католицькій церкві, тому що наші українські протестанти "потирають ручки", слава Богу, що вони не кидають камінцями в українських католиків. Але вони тепер розуміють, що "не зроби собі ідола" - це ось про це", — додала Горкуша.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Папа Римський заявив, що Україна у війні з країною-агресором рф "повинна мати мужність" білого прапора і піти на переговори. В Українській Греко-Католицькій Церкві на заяву Франциска відповіли.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.