В Україні дуже багато так званих "невидимих" дітей, - Ірина Тулякова

В Україні дуже багато так званих

В Україні дуже багато так званих "невидимих" дітей, які очікують на вирішення їхньої долі. Про це розповіла керівниця координаційного центру розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова в інтерв’ю для "Ми-Україна".

За її словами, такі діти зазвичай дуже довго очікують або на возз’єднання з родинами, або на позбавлення їхніх батьків прав на виховання. І через затримки цього процесу дитинство цих дітей втрачається, наголосила Тулякова.

"Насправді з цих 15 тисяч (дітей, які позбавлені або потребують батьківського піклування, - ред.) близько 5 тисяч - знаходяться в інституціях. Інші діти, вони під опікою чи своїх рідних, чи дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей. І коли ми говоримо про кількість, то не може бути багато чи мало. Кожна дитина в Україні має бути в сім'ї, в сімейному оточені. І знову ж таки, називаючи їх, ми говоримо про тих дітей, які мають статус позбавлених батьківського піклування, тобто дітей-сиріт в тому числі. Але ж в нас дуже багато, як я називаю, "невидимих" дітей. Таких дітей, які очікують рішення щодо їхньої долі, щодо їхнього або возз'єднання з батьками, або ні, дуже довгий час. І це тисячі дітей, які перебувають зараз в різних центрах надання соціальних послуг. Тобто фактично їх набагато більше. І кожна така дитина, вона своє дитинство фактично втрачає через те, що ми не можемо дуже швидко прийняти рішення щодо того, чи позбавляти батьків наприклад батьківських прав і залишати дитину вже на усиновлення", - зазначила Тулякова.

Як повідомляли "Ми-Україна", 19 листопада в Україну вдалося повернути депортованого російськими окупантами з Маріуполя Богдана Єрмохіна. Хлопець возз'єднався з родиною у день свого 18-річчя. Спочатку хлопець з адвокатом покинули територію рф та прибули в Білорусь, а згодом він приїхав в Україну до рідних.

Головне