Українців не лякає важка зима - 75% готувалися до проблем зі світлом

Українців не лякає важка зима - 75% готувалися до проблем зі світлом

Більшість населення України заздалегідь підготувалась до можливих проблем з енергопостачанням перед приходом зими. Йдеться про 75% наших співгромадян, розповів в ефірі "Ми-Україна"  виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Антон Грушецький.

Дані опитувань свідчать, що найбільш активно запасались ліхтариками та батарейками жителі великих міст, а от у сільській місцевості - віддавали перевагу генераторам. Аналіз дослідження показав, що 74% людей в Україні у разі відсутності світла протягом тижня не планують покидати своє житло, решта- готові до переїзду в таких умовах.

"Українці розуміють всі складнощі нинішньої ситуації і готуються до важкої зими. Торік у вересні-грудні ми задавали такі ж питання і більшість українців і тоді говорили, що вони готуються до складної зими та про те, що навіть попри обстріли і проблеми з енергопостачанням, це їх не ламає і вони все одно це переживуть і виступають проти поступок росії. Ці 75% зараз - це ще один такий вимір стійкості українців, їх не лякає нова важка зима, вони готові рухатися далі і пережити цю зиму", - розповів Грушецький.

Він додав, що нині в Україні триває процес нормалізації війни. Йдеться про те, що перші місяці війни були для населення шоком, відбувалась повна перебудова життя. Водночас зараз люди вже знають чого очікувати, готуються до ймовірних подій та навіть можуть планувати свої дії.

Нагадаємо, в Міненерго запевнили, що Україні вистачить газу, щоб стало пройти опалювальний сезон 2023-2024 року. На сьогодні в  українських газових сховищах знаходиться близько 16 млрд кубометрів "блакитного палива". 

Як писав "Ми-Україна" раніше, за підсумками листопаду в Україні було запущено в роботу три свердловини, які разом дають більш як 400 кубів газу на добу

Головне