Скоро в "Дії" з'явиться ще більше важливих документів, - Брусіловський

Скоро в

Найближчим часом у "Дії" з'явиться ще більше доступних документів. Про це розповів керівник "Проєкту підтримки Дія" Володимир Брусіловський в інтерв'ю "Ми-Україна".

За його словами, у "Дії" скоро буде ще більше важливих документів, зокрема, свідоцтво про шлюб.

"Я сподіваюся, буде презентовано, можливо, навіть в грудні, можливо, пізніше. Але це точно в роботі (свідоцтво про шлюб у "Дії", - ред.). Тут важливо сказати, що Мінцифри підходить до цього не так, що перенесемо всі паперові документи в електронний формат. Дуже часто державі не потрібні довідки. Насправді більшість країн світу, які йдуть шляхом цифровізації, реалізують інтероперабельність між реєстрами, тобто коли всі реєстри пов'язані між собою такими місточками безпечного обміну даних. І коли приходять до державного чиновника, не потрібно приносити мільйон паперів або мільйон довідок. В "Дії" щодо доходу або майна державний службовець може дізнатися в рамках виконання своїх обов'язків державного службовця. Це його відповідальність - дані про вас зібрати, а не ваша - зберігати дома мільйон довідок. Це не дієво і з часом від цього потрібно відходити", - зазначив Брусіловський.

При цьому він додав, що перший великий крок на шляху до відмови від паперових документів вже зроблено, тобто було запущено "Дію".

Як повідомляли "Ми-Україна", документи з "Дії" вже за рік-півтора можуть приймати не лише в Україні, але і у деяких країнах Європи, розповів керівник "Проєкту підтримки Дія" Володимир Брусіловський.

Головне