Полонених окупантів утримують в кращих умовах, ніж передбачено Женевськими конвенціями, - Юсов

Полонених окупантів утримують в кращих умовах, ніж передбачено Женевськими конвенціями, - Юсов

Україна відноситься до взятих в полон російських окупантів навіть краще, ніж цього вимагають норми Женевських конвенцій. На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосив представник української воєнної розвідки Андрій Юсов.

"Як би ми не ставились до наших ворогів умови утримання, які забезпечує наша держава для полонених окупантів, може бачити весь світ. Місця їх утримання відповідають і навіть перевищують стандарти Женевської конвенції, що стосується харчування, медичного забезпечення, доступу міжнародних представників, а також зв'язку з рідними", - зазначив він. 

Зі свого боку, росія всі передбачені документом норми ігнорує. Більш того, окрім військових у полоні у рф перебувають і цивільні. 

"Це тисячі людей, які без будь-яких на те підстав і пояснень були викрадені із власних осель тільки за те, що вони українці. Їх незаконно утримують в десятках різних місць, як призначених для утримання людей, так і заново створених, часто підвалах різних установ, які не мають нічого спільного із утриманням людей. Можемо згадати сумнозвісний концтабір "Ізоляція", який на території ОРДЛО функціонував ще до повномасштабного вторгнення... Фіксується порушення прав утримання українських військовополонених, незаконне утримання цивільних і це частина геноцидної війни рф проти України", - розповів Юсов.

Женевськими конвенціями передбачено, що представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста мають перевіряти умови утримання, медичне забезпечення, умови поводження, харчування і інші моменти.

"Цього немає і росія не забезпечує належним чином захист та реалізацію прав українських військовополонених та цивільних на відміну від України", - підсумував він. 

 Як писав "Ми-Україна" раніше, 7 квітня у мережі з'явилося відео, де беззбройних українських військових розстрілюють. Цих бійців нібито захопили у полон біля Кринок, що у Херсонській області. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець пояснив, чому міжнародні організації не реагують.

 

 

Головне