Крок до Фукусіми: Галущенко озвучив ризики знеструмлення ЗАЕС

Крок до Фукусіми: Галущенко озвучив ризики знеструмлення ЗАЕС

Якщо Запорізька АЕС повністю втратить зовнішнє живлення виникне дуже високий ризик ядерної аварії. Перехід на генератори у такому разі не є безпечним варіантом для станції, розповів в ефірі "Ми-Україна" голова Міненерго Герман Галущенко.

"Якщо немає зовнішнього живлення для підтримки систем безпеки, то включаються дизельні генератори. Вони там є, слава Богу, Україна відповідала за стан цих генераторів - вони всі в робочому стані. Але знову ж таки, це величезний ризик можливої ядерної аварії. По-перше, коли працює генератор - це вже небезпечно само по собі з точки зору стабільності постачання. По-друге, вони ж стріляють далі і випадкове влучання наприклад дрону чи ракети в генератор і його нема. Відповідно, ми вже перетнули цю межу і ми вже в ситуації ядерного інциденту", - зазначив він. 

Міністр нагадав, як в листопаді 2022 року російська агресія призвела до тотального блекауту на всіх українських АЕС. 

"Йдеться про те, що якщо щось станеться, це вплине дійсно на весь світ. Це наші меседжі, які ми на всіх засіданнях МАГАТЕ постійно говоримо. Навіть ті країни, які умовно географічно далеко знаходяться від нашої війни і їм здається, що це десь щось відбувається і їх це не торкається, насправді зазнають впливу якщо така аварія станеться", - зауважив Галущенко. 

Нагадаємо, 4 квітня внаслідок обстрілів була виведена з ладу одна з двох ліній живлення ЗАЕС. Вимкнулась повітряна лінія ПЛ-330кВ "Запорізька ТЕС — Феросплавна". Відновити її роботу енергетикам вдалось аж 6 квітня ввечері. Таким чином, нараі Запорізька АЕС під'єднана до енергосистеми України двома лініями. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Міненерго на тлі нещодавніх обстрілів об'єктів енергетики не виключають підвищення тарифів на світло для побутових споживачів. Проте наразі немає рішень щодо перегляду тарифів.

Головне