Кордон з Польщею: черги перед розблокованими КПП більші, ніж перед заблокованими, - ДПСУ

Кордон з Польщею: черги перед розблокованими КПП більші, ніж перед заблокованими, - ДПСУ

Ситуація на кордоні з Польщею останнім часом змін не зазнавала, польські аграрії продовжують блокувати рух вантажних транспортних засобів на трьох напрямках - "Ягодин", "Рава-Руська" та "Угринів". Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко. 

Він нагадав, що на самому початку протестних акцій фермери блокували шість напрямків, після чого три розблокували. 

Сукупно черга на трьох заблокованих напрямках на території Польщі складає близько 400 ваговозів, трохи більш ніж 200 з яких стоять перед КПП "Ягодин". Черги є і на раніше розблокованих напрямках, зокрема близько 800 вантажних ТЗ перед "Краківцем" і 600 - по напрямку "Шегині". Рух на цих пунктах перетину йде інтенсивний, відповідно до пропускної спроможності. Скупчення автівок відбувається через блокування трьох інших напрямків.

"Зараз продовжують свої дії на трьох напрямках. Якщо охарактеризувати їхні дії, то практично вони не пропускають вантажні ТЗ, які слідують з України в Польщу. До прикладу через "Ягодин" і "Угринів" вони простили по три ваговози в бік Польщі, через "Раву-Руську" за останні дні показник перетину - нульові. У бік нашої держави пропускають дещо більше вантажівок - по декілька транспортних засобів на годину. Але якщо придивитися детальніше, то складна ситуація спостерігається по "Ягодину" . Минулої доби в бік нашої держави кордон перетнули десь 100 машин, днем раніше було 70, але це найбільший інфраструктурний напрямок,яких може за день пропускати 1200-1400 вантажівок в обох напрямках", - розповів Демченко.

Як писав "Ми-Україна" раніше, під час ракетної атаки на Україну 11 квітня Польща підняла свою винищувальну авіацію у повітря. Це було зроблено для забезпечення безпеки повітряного простору країни.

Головне