Ніхто не чекав такої війни: експерт пояснив, чому у США та ЄС виник дефіцит зброї для України

Ніхто не чекав такої війни: експерт пояснив, чому у США та ЄС виник дефіцит зброї для України

З початку повномасштабної війни в Україні Європа та Сполучені Штати Америки зробили колосальну роботу з нарощування темпів виробництва зброї. Про це заявив військовий експерт Петро Черник у програмі "Панюта. Підсумки".

"Чи є певний дефіцит ракет? Та звичайно що є. Ніхто не чекав такої війни на європейському театрі воєнних дій. Є дефіцит всього. Європа була занадто переконана, що війни подібного характеру, а ми ж повернулися у Другу світову, ну давайте будемо чесними... І звичайно, що цей голод виявився", - зазначив Черник.

Також він додав, що США на початку війни виробляли 13 тисяч снарядів на місяць. Восени минулого року цей показник зріс до 50 тисяч.

"Маю закцентувати, що за два роки і європейці, і американці проробили колосальну роботу з відновлення цілих технологічних ланцюжків... За снарядами, якщо американці на початку війни виробляли у межах 13 тисяч на місяць, не більше, то на осінь минулого року вийшли на 50, а наступного року вийдуть на 80 тисяч. За такі короткі терміни це доволі швидко. "Стінгери" вкотре показали свою ефективність - відновлені цілі технологічні ланцюжки", - пояснив військовий експерт.

Як повідомляли "Ми-Україна", Нідерланди виділили 100 млн євро на закупівлю артилерійських снарядів для українських захисників. 

Головне