Атакувати ракетами в дощ та туман простіше, ніж їх збивати, - Гетьман

Атакувати ракетами в дощ та туман простіше, ніж їх збивати, - Гетьман

Останнім часом росіяни під час здійснення атак обирають дні, не прив'язані до певних дат, а зважаючи на погодні умови. Саме тому старт зимової кампанії ударів прийшовся на початок холодів, пояснив під час стріму на "Ми-Україна" військовий експерт Олексій Гетьман.

"Вони не підлаштовувались під певні дати, хоча багато хто прогнозував, що це будуть дати, з чимось пов'язані. Вони підлаштувались під погодні умови - коли температура впала, то вони почали ці атаки. При поганих погодних умовах - туман і мряка - збивати ракети трохи складніше, ніж ракетам долітати до цілі, на це є багато технічних причин. Зокрема радіолокаційні станції через хмари і дощ можуть гірше ловити сигнал, тому атакувати при такій погоді трохи простіше саме ракетами", - пояснив він. 

Нагадаємо, 8 грудня після перерви у майже 80 днів армія рф здійснила атаку на Київ із застосуванням крилатих ракет. В цілому по Україні з семи бортів Ту-95МС ворог запустив 19 ракет, усі повітряні цілі були знищені в межах повітряного простору Київщини та Дніпропетровщини. До Києва ракети не долетіли, були знищені на підльоті до околиць столиці. 11 грудня під ранок противник здійснив спробу вдарити по Києву балістикою. З цієї метою росіяни скерували по місту вісім ракет, ППО з усіма цілями впоралась, проте є постраждалі через падіння уламків.

Як писав "Ми-Україна" раніше,  голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко назвав ракетний удар по Києву 8 грудня пробним. За його словами, цієї атакою ворог хотів перевірити маршрути, прокладені раніше щоденними атаками "шахедів.

Головне