Не все так, як здається, або чому ситуації зі "зливом" - інструмент пропаганди

Не все так, як здається, або чому ситуації зі

Треба розуміти, що під час війни бойові дії відбуваються і в засобах масової інформації. А ситуація зі “зливом” може бути частиною такої боротьби. Головне управління розвідки України допустило, що подібні спецоперації може проводити рашистська сторона, яка намагається розповсюджувати фейки і сіяти недовіру.

Якщо подивитись на хронологію публікацій та різноманітних тверджень, то прослідковується дуже багато висловлювань навіть у західних ЗМІ про нібито підрив довіри між Україною та США. Сьогодні підрив довіри на стратегічному рівні вигідний лише рашистській федерації. Тому я переконаний, що США і Україна не допустять, щоб рашисти намагались паразитувати на плідних стратегічних відносинах між цими двома державами.

Аналізуючи подібні речі, завжди треба бути дуже обережним, бо, з одного боку, можна допустити, що це фейки рашистської федерації, а з іншого – що це був спеціальний "злив", аби промоніторити ситуацію (хто підхопить, як підхопить) чи викрити, наприклад, російську мережу, яка приховалася на Заході й намагається просувати ворожі тези як проти США, так і проти України.

Наразі треба розуміти, що, по-перше, рівень відносин між США та Україною сьогодні є найбільш стратегічним, поглибленим та ефективним за всю історію двосторонніх відносин. По-друге, рівень партнерства між Президентом Байденом і Президентом Зеленським є найвищим та найбільш довірливим між лідерами двох держав за всю історію партнерства і співробітництва.

Ще ніколи не було так багато контактів саме з конкретними військово-технічними результатами, як за каденції президентства Байдена та Зеленського. Це означає, що між Зеленським і Байденом найвищий рівень довіри, як і між всіма вертикалями двох держав, які займаються політичними, військово-технічними та економічними питаннями. Тобто це і рівень Саллівана-Єрмака, і рівень Кулеби-Блінкена, і міністрів оборони, і головнокомандувачів військ. Це означає, що по всій вертикалі влади з однієї і з іншої сторони іде потужна робота з реального протистояння рашистській федерації і досягнення спільної перемоги над рашистським злом.

Не підігруйте ворогові

Ще одна рекомендація для засобів масової інформації, блогерів, експертів – завжди треба дуже обережно працювати з матеріалами "зливу", бо це все генерується не просто так. Коментуючи такі питання, не потрібно підігравати ворожим настроям і не завжди подібні "зливи" потрібно сприймати як підтверджену інформацію. Очевидним є той факт, якщо і Україні, і США на початку війни вдалось тримати всю секретність своїх намірів підготовки, то це вже дозволяє говорити про те, що і Україна, і Сполучені Штати Америки готові до інформаційної протидії всім подібним "зливам" і недопущення реального "зливу" фактажу.

Тому зі "зливом" є певні питання. Зважаючи на те, що велика кількість інформації щодо військово-технічного співробітництва є у публічному доступі на сайті Міністерства оборони США. Маніпулювати будь-яким фактажем дуже легко. Однак завжди треба пам'ятати, що жоден експерт чи блогер під час війни не може і не має морального права підігравати настроям наших ворогів.

Отож, треба спокійно ставитись до подібних інформаційних операцій. Насправді, їх дуже багато, просто не всі мають такий шалений резонанс. Медійна система під час війни працює так, що щось дуже сильно "залітає", інше не вдається просунути. Але за майбутнє можна бути спокійними.

У чиїх інтересах поширювати фейки?

Рівень довіри між державами колосальний і на політичному рівні, і на рівні спецслужб, і на рівні військових. Україна і її союзники впевнено рухаються до нанесення поразки рашистській стороні на полі бою. З часом ми це все побачимо.

Тому в інтересах України, щоб рашисти отримували неправдиву інформацію із засобів масової інформації. Також слід розуміти, що рашисти сьогодні загнані в глухий кут як у політичному, так і у військовому і економічному сенсах.

Тож, зрозуміло, що лише в їхніх інтересах розповсюджувати тези про недовіру або підрив довіри між відповідальними особами двох держав, які вирішують військово-політичні питання.

Висновок дуже простий. Всі ми – і експерти, і просто громадяни України, кожен на своєму рівні, маємо працювати на перемогу нашої держави. Медійний складник, інформаційний простір – не виняток у цьому процесі.

Слава Україні!

Антон Кучухідзе, політолог-міжнародник, співзасновник аналітичного центру “Об’єднана Україна”

Головне