ЄС на G20 розкритикував росію за зрив зернової угоди, атаку портів та "пародію на щедрість" для Африки

ЄС на G20 розкритикував росію за зрив зернової угоди, атаку портів та

Президент Європейської ради Шарль Мішель, виступаючи на саміті G20 у Нью-Делі, розкритикував рф за її "цинізм" у виході з Чорноморської зернової ініціативи. Під час свого звернення він згадав і про регулярні удари по українських портах, і про їх блокування, і про намір передати країнам Африки мізерну кількість зерна.

Як пише Reuters, Мішель наголосив на тому, що завдяки "зерновій угоді" Африка отримала у 30 разів більше продовольства, ніж пропонувала континенту Москва.

"Ви не тільки вирішили вийти з цієї угоди по Чорному морю, але одночасно атакуєте портову інфраструктуру. Ви блокуєте порти, які дають вихід до Чорного моря і навіть до Дунаю... Щоб додати образи до шкоди, росія пропонує один мільйон тонн зерна африканським країнам у пародії на щедрість. Який цинізм і зневага до африканських країн", - заявив він.

Свою заяву Мішель адресував російському міністру закордонних справ Сергію Лаврову, який також присутній на саміті "Великої двадцятки".

Як відомо, цьогоріч у липні держава-агресорка вийшла з "зернової угоди", скаржачись на те, що її власний експорт продовольства та добрив стикається з перешкодами, а українське зерно в недостатній кількості надходить до країн, які цього потребують.

Нагадаємо, видання Bild із посиланням на секретний лист генсека ООН Антоніу Гутерреша голові МЗС рф Сергію Лаврову повідомило, що Організація пропонувала росії угоду з чотирьох пунктів, аби та повернулась до “зернової угоди”.

Як повідомляли “Ми-Україна”, українська сторона передала турецькій пропозиції стосовно поновлення роботи зернового коридору. Як зазначив український посол у Туреччині Василь Боднар, документ не передбачає участі рф у цьому процесі.

.

Головне