З тимчасово окупованих міст України росіяни вивезли понад 19,5 тисяч дітей 

Російські окупаційні війська вивезли понад 19,5 тисяч дітей з тимчасово окупованих міст України. Про це повідомила уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук, пише Радіо Свобода.

За її словами, точну кількість складно підрахувати через окупацію частини території України.

“На сьогодні у нас є інформація щодо 19 514 дітей. Це і за фактом звернення локальних влад, і за фактом звернення рідних, родичів, батьків та свідків депортації чи примусового переміщення дитини”, – зазначила вона.

Герасимчук додала, що цифра не остаточна. Загалом йдеться про декілька сотень тисяч вивезених російською владою українських дітей з початку повномасштабного вторгнення росії на територію України.

“Ми не завжди маємо прямий контакт і розуміння, що там відбувається з дітьми, не завжди є зв’язок. І тому, можливо, хтось з дітей на місці, але ми не знаємо, що зараз з ними відбувається. А є й, навпаки, факти, коли рідні, родичі думають, вірять в те, що з батьками дитини, з самою дитиною все добре, вони просто перебувають на окупованій території, не мають змоги вийти на зв’язок, а насправді дитину росіяни вже викрали”, – наголосила уповноважена.

Крім того, у рф заявили про те, що “евакуювали” або “вивезли на оздоровлення” 744 тисячі українських дітей. Ці дані ніяк не підтверджені ні українській стороні, ні будь-якій міжнародній організації.

“Ми росії зовсім не довіряємо. Ми вважаємо, що вона перебільшена. Але чекаємо, що Російська Федерація все ж таки буде змушена прозвітувати. І тоді ми побачимо реально, можливо, правдиву цифру”, – сказала Герасимчук.

Нагадаємо, що у тимчасово окупованому Маріуполі Донецької області російські окупанти та колаборанти масово перевіряють телефони школярів

Як писав “Ми-Україна” раніше, росія залучає неповнолітніх до підривної діяльності проти України.

Головне

Компанія SpaceX відправила на Міжнародну космічну станцію чотирьох туристів. Пілотований корабель Crew Dragon здійснив комерційний рейс, другий за останні два роки. Які перспективи має космічний туризм і скільки зараз коштує злітати на орбіту — дізнавався “Ми-Україна”.