Варіантів для допомоги Україні залишилося мало, – президент Чехії

Чехія після початку повномасштабного вторгнення росії допомагала Україні з поставками озброєнь, як могла. Однак у неї вже лишилося не надто багато варіантів для подальшої допомоги. Про це розповів президент Чеської Республіки Петр Павел в інтерв’ю Süddeutsche Zeitung.

За його словами, Чехія вже надала Україні все, що могла. Водночас він ще бачить певні можливості у сфері протиповітряної оборони та боєприпасів. Для цього Чехія має певні виробничі потужності.

Проте навіть із виробництвом може виникнути проблема через брак робочих рук і через низький рівень безробіття в країні.

“Робочу силу тут складно знайти. Але є можливості, наприклад, у вигляді робітників з України”, – сказав чеський президент.

Павел вважає рішення Німеччини надати Україні танки Leopard 2 дуже позитивнимкроком. Він зазначив, що це відкрило двері для всіх інших країн. Для успішного наступу українцям зараз потрібні танки, бронемашини, артилерія, засоби протиповітряної оборони і багато боєприпасів, додав він.

“Також допоможуть винищувачі МіГ-29, які перейдуть з Польщі та Словаччини до України. Кожен літак має значення. Мені бракує уяви, що ми можемо зробити далі”, – підсумував Павел.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Чехія заявила, що почне виробляти мобільні комплекси ППО для України, які можна буде застосувати проти ударних дронів. Цей проєкт профінансують США та Нідерланди.

Крім того, чеський виробник Inflactech Decoys, який спеціалізується на випуску надувних “приманок” у вигляді військової техніки, оголосив про розширення свого асортименту. Компанія на додачу до літаків, гаубиць та літаків, вироблятиме також і РСЗВ HIMARS

Головне