В НБУ розповіли, в якій валюті українцям ризиковано тримати заощадження

де тримати заощадження

Наразі українці мають декілька можливостей інвестування своїх заощаджень – від депозитів до держоблігацій. Однак криптовалюта є ризикованим інструментом.

Про це в ефірі “Ми-Україна” заявила перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.

За її словами, Нацбанк не вважає криптовалюту платіжним засобом, тому українцям не варто про це забувати.

“Є альтернатива: можна покласти гроші на депозит, можна – у військові облігації або просто в ОВДП. Є можливість навіть для тих, хто хоче придбати валюту, це лімітовано в рамках 100 000 гривень на місяць і розмістити на депозит”, – сказала вона.

Рожкова нагадала, що криптовалюта не є засобом платежу, тому людям не варто забувати про ризики.

“У світі ставлення до криптовалюти не однозначне. І ми вже були свідками серйозних потрясінь на цих ринках в США, коли виявлялося, що криптовалюти, які мали бути забезпечені фізичними доларами, виявилися незабезпеченими нічим, і це дуже великі ризики”, – додала вона.

Нагадаємо, в НБУ дали прогноз щодо майбутнього банківської системи України.

Голова НБУ Андрій Пишний наголосив, що на сьогодні регулятор не вбачає суттєвих системних ризиків для банківської системи нашої країни.

“Ми в діалозі з банками, є розуміння щодо ситуації практично по кожному банку. Для того, щоб ми остаточно повернули в наше буття, в наше регулювання звичні для нас ринкові принципи ми повинні перемогти. Але це не означає, що на шляху до перемоги ми не можемо і не будемо зменшувати адміністративні обмеження. Можемо і будемо”, – зазначив Пишний.

Як писав “Ми-Україна” раніше, Зеленський прибув на фронт і привітав військових із Днем морської піхоти.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…