Українські захисники почали підготовку до форсування Дніпра поблизу Херсона – ISW

Поблизу Херсона українські захисники почали створювати плацдарми для майбутнього форсування Дніпра.

Про це йдеться у аналізівашингтонського аналітичного центру “Інститут вивчення війни”.

“Українські сили посилили свої дії на певних островах у дельті Дніпра поблизу Антонівського мосту з метою консолідації позицій для майбутнього наступу на лівий берег Херсонської області”, – йдеться у матеріалі.

Екперти наголошують, що російські загарбники “вірогідно, не мають необхідної кількості військ, аби захиститися від великого українського удару у цьому секторі фронту, зважаючи на переміщення кількох елементів російським командуванням з Херсонської до Запорізької області”.

“Російським силам бракує спроможності проведення власної масштабної операції із форсування ріки у цьому регіоні, зокрема через дефіцит снарядів для артпідготовки”, – наголошується у звіті.

Нагадаємо, 15 серпня, незадовго до свого зникнення, Лі Шанфу відвідував Москву, де зустрівся з російським лідером Володимиром Путіним. Через два дні він поїхав на драники до Мінська.

Як писав “Ми-Україна” раніше, після зриву “зернової угоди” в середині липня станом на 16 вересня росія завдала 118 ударів по українських портах, пошкодивши або знищивши третину портової інфраструктури.

Головне

Російські загарбники здійснили черговий масований обстріл Одеси та області у понеділок, 25 вересня. В ході нічної атаки агресор застосовував крилаті ракети “Калібр”, протикорабельні “Онікси” та ударні безпілотники типу Shahed. За…