Україна виконає посівну кампанію у тих масштабах, як і було минулого року

В Україні стартувала друга посівна в період повномасштабної війни. У Міністерстві аграрної політики та продовольства очікують, що українські аграрії засіють орієнтовно такі ж площі, як і торік.

Про це в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” на каналі “Ми-Україна” заявив перший заступник голови Мінагро Тарас Висоцький.

“Доступність палива, насіння, засобів захисту рослин та мінеральних добрів дозволяють виконати посівну хоча б приблизно на аналогічних площах, як минулого року. Залишається ще фактор “зернової угоди”, на який очікують аграрії. Ми сподіваємось на позитивне вирішення цього питання”, – сказав він.

Висоцький додав, що площі посіву, можливо, зменшаться до 5%.

Нагадаємо, весняна посівна в Україні вже триває. За даними прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, аграрії посіяли перші 16 тисяч гектарів зернових та зернобобових культур. Крім того, Україна та Польща спростили проходження кордону для аграрної продукції. Тривають роботи над продовженням Чорноморської зернової ініціативи. 

Також Шмигаль зазначив, що вже розпочалося обговорення нової програми з місією МВФ. 

“Очікуємо, що загальний розмір програми перевищить 15 млрд доларів. Разом із підтримкою США, ЄС та країн G7 — це дозволить повністю профінансувати цьогорічний дефіцит бюджету”, – додав прем’єр.

Як писав “Ми-Україна” раніше, у ЗСУ спостерігається тенденція щодо збільшення чисельності жінок. Кількість жінок-військових збільшилась у 2,5 раза в порівнянні з 2014 роком.

Кількість жінок офіцерів зросла до 7416 осіб, що майже всемеро більше, ніж у 2014-му, сержантсько-старшинський склад – 11 215, солдатів – 22 832, курсантів – 1500 і цивільного персоналу – 18 101 особа.

Головне