Україна почне нову політику з розмінування територій, - Шмигаль

Україна почне нову політику з розмінування територій, - Шмигаль

Україна започатковує нову державну політику з гуманітарного розмінування територій. Також планується створити коаліцію держав для допомоги у цій галузі. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету Міністрів України.

За його словами, після початку повномасштабного вторгнення росії Україна перетворилася на найбільш забруднену мінами, бомбами та снарядами країну Європи.

"Вибухонебезпечними предметами всіяно близько 174 тис. квадратних кілометрів нашої землі. Це як половина території Японії, півтори Греції чи дві площі Австрії", - заявив прем'єр.

Шмигаль також підкреслив, що тільки за останній місяць на ворожих мінах підірвалися 724 людини. Із них 226 особи загинули. Крім того, велика кількість родючих земель непридатні для обробки.

"Ми вже сформували нормативно-правову базу, активізували роботу Національного органу з питань протимінної діяльності, створили Міжвідомчу робочу групу з питань гуманітарного розмінування, затвердили план розмінування понад 470 тис. гектарів земель сільськогосподарського призначення в дев’яти регіонах України", - пояснив Шмигаль.

Посадовець додав, що цим займаються майже 350 груп розмінування. Експерти знешкодили близько 320 тис. вибухонебезпечних предметів.

Ключовими елементами нової політики з розмінування стануть оновлення національних стандартів протимінної діяльності; ефективна держпрограма розмінування з пріоритетами територій; створення ринку послуг із розмінування, конкуренція між операторами розмінування, залучення якнайбільшої кількості міжнародних операторів за допомоги фінансової підтримки союзників; освітні та комунікаційні кампанії та активне залучення інноваційних технологій.

Водночас Україна створює широку коаліцію країн, які допоможуть сприяти тому, аби процес розмінування не тривав десятиліття. Однак для цього потрібні фінансові ресурси.

"За оцінкою Світового банку, повний комплекс робіт із гуманітарного розмінування буде коштувати 37,4 млрд доларів. Лише потреби на поточний рік сягають понад 397 млн доларів", - додав прем'єр.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Данія планує навчати військовослужбовців Збройних сил України для розмінування на суші та на морі, а також для використання артилерійських установок CAESAR.

Головне