У Женеві кліматичні активісти зірвали найбільшу в Європі виставку приватних літаків

У Женеві кліматичні активісти зірвали найбільшу в Європі виставку приватних літаків

Десятки активістів з низки природоохоронних організацій зірвали щорічну Міжнародну виставку ділової авіації (EBACE) у Женеві. Демонстранти від імені Greenpeace, Stay Grounded, Extinction Rebellion та Scientist Rebellion прикували себе ланцюгами до літаків на знак протесту проти викидів вуглецю у цьому секторі.

Як пише The Guardian, учасники акції також перешкоджали потенційним покупцям приватних літаків потрапити на виставку, блокуючи ворота.

Кліматичні активісти прибули на EBACE з плакатами, на яких міститься заклик заборонити приватні літаки через їх вуглецевий слід. Вони заявляли, що такі авіасудна "спалюють наше майбутнє" та "вбивають планету".

"В той час, як багато людей більше не можуть дозволити собі їжу чи орендну плату, надбагатії руйнують нашу планету... Крім заборони приватних літаків, також настав час відмовитися від схем повітряних миль, які заохочують часті польоти, і натомість оподатковувати пасажирів, які часто літають. Нам потрібні справедливі кліматичні рішення", - заявив Міра Капфінгер, учасник кампанії Stay Grounded.

"Більш як 20 років надбагаті європейці розпивають шампанське за зачиненими дверима в EBACE, купуючи новітні токсичні приватні літаки... Продажі приватних літаків стрімко зростають, тоді як найуразливіші люди зазнають шкоди. Політикам настав час покласти край цьому несправедливому і надмірному забрудненню і заборонити приватні літаки", - заявила активістка організації Greenpeace Клара Марія Шенк.

За оцінкою аналітиків центру Інституту політичних досліджень США, у 2023 році продажі приватних літаків досягнуть небаченого за всю історію рівня. За підрахунками, парк приватних літаків у світі за останні 20 років зріс у більш ніж двічі. А за підсумками 2022 року у світовому вимірі було здійснено рекордну кількість приватних рейсів - 5,3 млн.

Як писав "Ми-Україна" раніше, науковці Всесвітньої метеорологічної організації переконані, що у найближчі п’ять років світ, майже напевно, відчує на собі нові рекордні температури і здолає критичний кліматичний поріг у 1,5°C.

Головне