У США підтвердили використання росією китайських боєприпасів в Україні, – ЗМІ

Сполучені Штати Америки підтвердили, що російські окупаційні війська використовують у війні проти України китайські боєприпаси.

Про це повідомило японське інформаційне агентство Kyodo News із посиланням на джерело в Державному департаменті Сполучених Штатів.

“Сполучені Штати підтвердили, що китайські боєприпаси використовувалися на полях битв в Україні, і підозрюють, що вони були випущені російськими військами. Чи були боєприпаси поставлені Китаєм, залишається незрозумілим, повідомили джерела в адміністрації США”, — йдеться у повідомленні агентства.

Співрозмовник видання також додав, що США готові вживати заходів, якщо вдасться підтвердити, що Пекін здійснив такі поставки. Раніше на тлі суперечок між Сполученими Штатами та Китаєм американські посадовці заявили, що Вашингтон володіє розвідданими, які вказують на те, що Пекін дійсно розглядає можливість відправлення зброї та боєприпасів до росії для використання у війні проти України.

“Це те, за чим ми пильнуємо і продовжуємо уважно стежити”, — сказав представник Державного департаменту США.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов розповів, що після рішення Міжнародного кримінального суду в Гаазі Китай буде в непростій ситуації, якщо зустріч лідера КНР Сі Цзіньпіна з російським президентом Володимиром Путіним відбудеться. Данілов підкреслив, що наразі складно спрогнозувати, як далі розвиватимуться події. Однак для дипломатів це точно буде непросте завдання.

Візит лідера КНР Сі Цзіньпіна до Москви має відбутися 20-22 березня. Водночас Китай не є учасником Римського статуту. Підписанти цього статуту дотримуються рішень Міжнародного кримінального суду.

Головне