Зеленський про засідання Ради Україна-НАТО: Путіна треба спустити з неба на землю

Зеленський про засідання Ради Україна-НАТО: Путіна треба спустити з неба на землю

Президент Володимир Зеленський розповів подробиці засідання Ради Україна-НАТО, яке відбулося за запитом української сторони.

За словами глави держави, головною темою засідання стало посилення ППО України.

"Для оборони нам потрібно ще сім "петріотів" чи подібних систем ППО, і це мінімальна кількість. Вони можуть урятувати багато життів і реально змінити ситуацію", - наголосив президент Зеленський.

Також на засіданні йшлося про постачання Україні мільйона артснарядів.

"Їх потрібно нарешті доправити на передову", - заявив Володимир Зеленський.

Крім того на засіданні відбулося обговорення наявності в України далекобійної зброї та авіації.

"Наша далекобійна здатність. Це абсурдно, коли партнери бояться своєї сили. Що більше в руках наших бійців далекобійної зброї, то ближчий мир. На лінії фронту зараз дуже потрібні ракети великої дальності та артилерія, - зазначив президент України. - Четверте – авіація. Якщо в нас є коаліція винищувачів, то потрібна достатня кількість літаків, щоб реально подолати російський повітряний флот. Справа не в кількості обіцянок, а в реальній кількості літаків у небі". 

Президент Зеленський наголосив, що усі запити України необхідно закрити якомога швидше.

"Путіна треба спустити з неба на землю, і наше небо має знову стати безпечним. І це реально. І це повністю залежить від вашого вибору. Це вибір, чи справді життя всюди однаково цінне. Це вибір, чи однаково ви ставитеся до всіх партнерів. Вибір, чи справді ми союзники", - наголосив президент Зеленський.

Як повідомляли "Ми-Україна", країни-члени Північноатлантичного альянсу погодилися надати Україні додаткову військову допомогу, зокрема системи ППО, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Головне