Західні танки проти радянських: хто має перевагу на полі бою

Західні танки проти радянських: хто має перевагу на полі бою

Окупанти вже втратили понад 600 танків Т-80 різних модифікацій. Збройні сили України активно їх знищували впродовж всього літа, зокрема, під Куп’янськом. Також росіяни активно модернізують і дістають зі складів танки часів Другої світової війни. Та чи дозволить це ворогу компенсувати ті втрати, які вони нині несуть на полі бою? Що у нас із танками – скільки маємо вже і скільки ще потребуємо, як за три місяці літа українські воїни оцінили західну техніку. Подробиці – у нашому матеріалі.

Західні танки

"В нас сьогодні паритету за кількістю з російськими окупантами немає", - сказав військовий оглядач Олександр Коваленко.

Та що змінить приїзд досконалих Abrams?

"Abrams – абсолютно ефективна система керування вогнем з дальністю стрільби 3,504 км прямим наведенням з вірогідністю влучання 90%", - додав військовий експерт Микола Саламаха.

Трофейні модифіковані радянські та західні така собі "гусенична родина" формує український броньований кулак. Перевагу західної машини над радянською видно у танковому бою. За півтори кілометра Леопард влучає у російський Т-72. Йому – кінець, за ним підходить ще один.

У Збройних  силах вже є полк Леопардів – це понад 70 машин. З відкритих джерел підрахували – різні країни надали 36 танків виду А4, до 10 для розмінування та 21 Леопард 2 А6.

Швидкість на дорозі – 72, а бездоріжжям  - 55. Дальність стрільби до 5 км, оптику і приціл високо оцінюють військові 47 окремої механізованої бригади.

"На 4-5 кілометрів я бачу. Ми можемо їхати на великій швидкості 50-60 кілометрів по бездоріжжю, я можу вести ціль", -  розповів навідник танку Леопард 2 А6 Владислав.

Окрім швидкості і маневровності головна перевага – захищеність.

"Немає такого ефекту, як у радянській техніці, детонація боєкомплекту", - додав він.

Challenger характеристики

Захищеність відзначають і власники Challenger. Їх у нас 14. Він може витримати декілька попадань.
Це і є якісна перевага – зберегти особовий склад, навіть при ураженні машини. Головна відмінність між радянськими та західними танками перевірено на Запорізькому напрямку, де Леопарди наїжджали на протитанкові міни.

"Вже є факти, коли танк підривався на мінному полі 2-3 рази і все одно він не втрачав можливість рухатися і екіпаж вивозив сам танк з мінного поля. Ходова частина всіх радянських танків витримує як правило тільки один підрив протитанкової міни під гусеницею", - сказав Саламаха.

Зі слабшого у радянського і броня. Бійці 47 бригади знищили російський танк дроном-камікадзе на Мелітопольському напрямку.

За даними Генштабу, росіяни вже втратили понад 4500 танків. Загалом на озброєнні у них наразі приблизно 1500 різних танків.

Радянська техніка

"Максимум 1600 танків, але там дуже серйозна солянка. Там танки Т-54 в невеликій кількості (може, 10-20). Танків Т-55 знову ж таки у невеликій кількості  - може, до пів сотні. Десь 300 танків Т62М",- заявив Саламаха.

Найбільше у рф – Т-72 різних модифікацій, ще кілька тисяч старих танків на складах, які можуть бути відновлені.

Як писав "Ми-Україна" раніше, армія рф за минулий тиждень тільки на Таврійському напрямку втратила понад 70 артсистем.

Головне