Європарламент закликав Грузію помилувати та звільнити Саакашвілі

Європарламент закликав Грузію помилувати та звільнити Саакашвілі

Європейський парламент ухвалив резолюцію, якою закликав Грузію помилувати та звільнити колишнього президента Міхеіла Саакашвілі. Текст резолюції ухвалили 577 голосами “за”, 33 “проти” та 26 “утрималися”.

Про це йдеться в тексті резолюції Європарламенту. Депутати висловили серйозну стурбованість погіршенням стану здоров’я грузинського екс-президента, який перебуває під вартою в Грузії з жовтня 2021 року.

“Відзначаючи повідомлення про його різку втрату ваги та припущення, що він міг постраждати від отруєння важкими металами під час ув’язнення, депутати Європарламенту закликають грузинську владу звільнити Саакашвілі та дозволити йому отримати належне лікування за кордоном”, — йдеться в європейській резолюції.

Депутати закликають нинішню президентку країни Саломе Зурабішвілі скористатися своїм конституційним правом на помилування екс-президента.

“Це також зменшить політичну поляризацію в країні. Тривала неспроможність покращити ситуацію щодо Саакашвілі може стати перешкодою для Грузії щодо кандидатства в ЄС. Грузія повинна зосередитися на прогресі у європейських реформах”, — наголосили євродепутати.

Також у резолюції підкреслюється, що олігарх Бідзіна Іванішвілі відіграв велику роль в увʼязненні Саакашвілі “в рамках особистої вендети”. Тож Європейський парламент повторює свій заклик до Ради ЄС та демократичних партнерів розглянути можливість накладення санкцій на Іванішвілі за його роль у “погіршенні політичного процесу в Грузії”.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі не зможе вийти на свободу, навіть якщо його помилують. Вона додала, що колишній президент Грузії проходить обвинуваченим ще у трьох справах. За її словами, чинний грузинський уряд практично позбавив державу перспектив європейської інтеграції.

Головне