Європарламент проголосував за створення спецтрибуналу для росії та білорусі за злочини в Україні

Європарламент проголосував за створення спецтрибуналу для росії та білорусі за злочини в Україні

Європейський парламент ухвалив під час засідання у четвер, 19 січня, резолюцію, яка передбачає створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочинів агресії росії та білорусі проти України.

На думку євродепутатів, трибунал заповнить велику прогалину в поточній інституційній структурі міжнародного кримінального правосуддя. При цьому в ЄП наголошують, що процес повинен ґрунтуватися на стандартах і принципах Міжнародного кримінального суду.

Голосування ЄП за створення спецтрибуналу щодо злочинів росії та білорусі проти України

Президент України Володимир Зеленський вже відреагував на рішення Європарламенту - він привітав ухвалення резолюції й наголосив, що рф обов'язково повинна відповісти за свою агресію.

"Закликаю всіх наших партнерів підтримати такий трибунал. Росія має бути притягнута до відповідальності за свою агресивну війну, справедливість має перемогти", - написав глава української держави в Twitter.

https://twitter.com/ZelenskyyUa/status/1616035234012880896

Варто зазначити, що ухвалена Європарламентом резолюція не має обов’язкової сили, а лиш закликає до створення трибуналу.

Як повідомляли "Ми-Україна", голова Офісу президента України Андрій Єрмак заявив про важливість створення міжнародного спецтрибуналу щодо злочину агресії рф проти України. 

Головне