ЄС стоїть перед "критичним моментом": в Литві занепокоєні щодо подальшої допомоги Україні

ЄС стоїть перед

У Євросоюзі через політичні зміни у Сполучених Штатах та Словаччині може виникнути "критичний момент". Таку думку висловив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

За його словами, проблеми у США та нова влада у Словаччині можуть стати перепоною для допомоги Україні, яка продовжує воювати з росією. Ландсбергіс вважає, що останні події можуть "посіяти сумніви щодо підтримки України з боку союзників".

Однак, наголосив очільник литовського зовнішньополітичного відомства, зустріч представників усіх 27 країн-членів ЄС у Києві 2 жовтня - це чіткий сигнал Брюсселя Києву, "що Європа з Україною".

"Багато повідомлень, які були надіслані з Брюсселя, Вашингтона чи інших місць, можуть посіяти сумніви щодо того, чи ми налаштовані серйозно. І я сподіваюся, що сьогоднішня зустріч може це виправити і надіслати дуже чіткий, кришталево чистий сигнал, що Європа з Україною до самої перемоги", - зазначив голова МЗС Литви.

Нагадаємо, у понеділок, 2 жовтня, у Києві проходить виїзне засідання міністрів закордонних справ держав-членів ЄС. До засідання також долучився президент України Володимир Зеленський.

Виїзне засідання міністрів закордонних справ держав-членів ЄС у Києві
Виїзне засідання міністрів закордонних справ держав-членів ЄС у Києві

Як повідомляли "Ми-Україна", Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба впевнений, що зустріч міністрів ЄС у Києві пришвидшить інтеграцію України.

Головне