Від початку року рф запустила по Україні 1000 ракет та майже 2800 дронів

Від початку року рф запустила по Україні 1000 ракет та майже 2800 дронів

Росія випустила практично 1000 ракет, близько 2800 ударних безпілотників та майже 7000 керованих авіаційних бомб по Україні з початку року.

Про це повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця під час засідання Ради безпеки ООН.

За його словами, в основному атакувалися цивільні об'єкти, а не військові.

Загальна сила вибуху з авіаційних ударів становить понад 9 кілотонн. Лише 3% атакованих російськими ракетами, безпілотниками та бомбами цілей є військовими, решта 97% - цивільна інфраструктура.

Кислиця додав, що рф спрямовується на критичну енергетичну інфраструктуру, включаючи виробництво електроенергії. Після атак у березні 80% теплової енергії було знищено, а гідроелектростанції зазнали серйозних пошкоджень.

Представник України в ООН нагадав і про постійні обстріли Харкова. Місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що лише у березні через російські атаки постраждали або загинули щонайменше 604 цивільні особи, з них 57 дітей.

Кислиця додав, що режими Путіна та Гітлера мають схожу токсичну ДНК. Його зауваження викликали порівняння з минулим і наголосили на необхідності запобігання повторенню історичних помилок.

Нагадамо, у ніч на 11 квітня російські війська знову атакували Україну, використовуючи 42 ракети та 40 дронів. Деякі цілі були збиті протиповітряною обороною. Об'єктами атак були різні області, включаючи Харківську, Львівську, Київську та Одеську. Росіяни вдарили по критичній інфраструктурі, пошкодивши енергетичну систему, зокрема, повністю зруйнували Трипільську теплову електростанцію під Києвом, призвівши до 100% втрат генерації у "Центренерго".

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у Повітряних силах прокоментували заяви про "майже нульові запаси" ракет для ППО.

Головне