В НБУ пояснили, чи можуть банки під час війни вимагати від українців погасити кредити

В НБУ пояснили, чи можуть банки під час війни вимагати від українців погасити кредити

Банки в Україні наразі не мають права вимагати від українців погасити кредит чи застосовувати будь-які штрафні санкції. Про це заявила заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова в інтерв’ю "Ми-Україна".

За її словами, такі заходи будуть діяти в Україні весь час, поки триває воєнний стан.

"Питання було, шо нам робити з людьми, як захистити людей в цій ситуації. І ми ініціювали розробку певних законопроектів, які сьогодні вже стали законами. Громадян держава захищає законами. По-перше є закони, які захищають військовослужбовців і на період військового стану банки не мають права взагалі вимагати обслуговування, погашення, застосовувати якісь штрафні санкції. Взагалі до всіх громадян заборонено застосовувати штрафні санкції і пені протягом військового часу", - зазначила заступниця очільника НБУ.

Разом з тим вона додала, що у разі втрати житла чи автомобіля, який було придбано у кредит, банк пробачає цей кредит клієнту.

"Люди, які втратили житло, воно зруйноване або авто, тобто втратили майно, яке було по суті заставою, було придбане в кредит, також є закон, який говорить про те, що ці кредити банки не будуть вимагати від громадян. Це така процедура прощення. Але люди мають заявити про це. І банк припиняє нарахування будь-яких відсотків і по суті прощає цей кредит. А вже компенсація банку буде здійснюватися іншим чином. Тобто це такий великий пакет, який має на меті саме захистити наших громадян, які зараз потрапили в складне становище", - зазначила Рожкова.

При цьому вона додала, що попри війну українці намагаються обслуговувати кредити.

Крім того Рожкова зазначила, що за прогнозами НБУ в цілому банківська система втратить не менше 30% кредитного портфеля.

Як повідомляли "Ми-Україна", заступниця голови НБУ Катерина Рожкова розповіла, що пандемія коронавірусу і період локдауну сприяли посиленню можливостей українських банків.

Головне