Генштаб: Усі підрозділи окупантів покинули Нову Каховку (оновлено)

Генштаб: Усі підрозділи окупантів покинули Нову Каховку (оновлено)

Усі підрозділи армії російських окупантів, які були розміщені в населеному пункті Нова Каховка Херсонської області, залишили місто.

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних сил України на сторінці у Facebook. Як зазначається, перед виходом з міста російські військові обходили будинки місцевих мешканців.

"Цьому передував обхід найближчих помешкань місцевого населення з метою наживи. Окупанти "конфісковували" у цивільного населення у великих кількостях побутову та електронну техніку, коштовності, елементи одягу та мобільні телефони", - йдеться в повідомленні .

UPD: Згодом у Генштабі заявили, що інформація про начебто відхід противника з Нової Каховки була оприлюднена внаслідок некоректного використання наявних даних. Окупанти і досі тимчасово знаходяться і цьому населеноум пункті.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у районі Нової Каховки ЗСУ знищили ворожу РСЗВ, з якого окупанти обстрілювали мирне населення. Керівниця пресцентру сил охорони та оборони ОК “Південь” Наталія Гуменюк розповіла, що на лівобережній Херсонщині досить неспокійно, хоча в порівнянні з попередніми днями це не такий активний обстріл.

Крім того, заступник голови Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Анатолій Стельмах розповів, що росіяни свідомо намагаються спричинити осушення Каховського водосховища і сприяти створенню серйозних проблем на тільки для українських регіонів, але і для всього світу.

"Ми вважаємо, що це пряма загроза навколишньому середовищу, водопостачанню, сільському господарству Запоріжжя та Херсонщини", - заявив він.

Стельмах також додав, що це ризик також для найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції, яка може залишитися без охолодження. Це призводить до ризику ядерної катастрофи для всього світу.

Головне