Умєров презентував нову агенцію із закупівель для ЗСУ: що про неї відомо

Умєров презентував нову агенцію із закупівель для ЗСУ: що про неї відомо

Міністр оборони України Рустем Умєров презентував агенцію із закупівель для Збройних сил під назвою "Державний оператор тилу". Це державне підприємство, яке буде займатися усіма закупівлями у сфері оборони України.

Як наголосив очільник Міноборони, структура "Державного оператора тилу" побудована за міжнародними стандартами та принципами НАТО, а розробляли її спільно з міжнародними партнерами.

"Україна має позбутись радянських, олігархічних та "шкурних" підходів до державних коштів. Наші воїни щодня своїм життям доводять, що наша країна змінилась. Ми, міністерство, маємо діями та результатами довести, що ми змінили цю радянщину. Україна чітко і однозначно задекларувала свій рух до вступу в Північноатлантичний альянс, тому важливо, щоб всі процеси були сумісні з принципами НАТО", - зазначив Рустем Умєров.

При цьому він наголосив, що нова система матиме кілька рівнів, за кожним з яких буде закріплена певна функція. Так, Міноборони буле займатися написанням та контролем правил, а от за закупівлі тепер відповідатимуть агенції, до складу яких увійдуть професіонали.

"За свої фахові послуги ці люди отримуватимуть виправданий і прозорий відсоток від замовлень. На першому рівні працюватиме департамент політики закупівель, він відповідатиме за формування політики закупівель, координацію фінансової діяльності агенції та розробку нормативно-правових актів. Далі безпосередньо закупівлею усього, окрім озброєння і військової техніки, займатиметься Агенція із закупівель в сфері оборони", - пояснив міністр оборони.

У цьому контексті він наголосив - закупівлею озброєння займатиметься Агенція оборонних закупівель, яка вже почала контрактування всіх оборонних договорів.

На переконання очільника Міноборони, нова система повинна мати чіткі правила, щоб їй довіряли всі учасники ринку. Це дозволить забезпечувати військо усім необхідним вчасно та у достатній кількості.

Як повідомляли "Ми-Україна", міністр оборони України Рустем Умєров вже 100 днів очолює Міноборони і з цієї нагоди він підбив підсумки того, що йому вдалося зробити за цей час. 

Головне