Україна почала імпорт газу через Молдову

Україна почала імпорт газу через Молдову

Україна почала імпорт газу із країн Європи через Молдову з подальшим закачуванням його в українські сховища. Про це повідомляє прес-служба Оператора ГТС України.

"Українські замовники послуг із транспортування газу слідом за іноземними колегами здійснюють імпорт газу із країн Європи через Молдову з подальшим закачуванням газу до українських підземних газових сховищ", - йдеться у повідомленні. 

Як відомо, на початку року уряд Молдови прийняв рішення про зміни до законодавства. Вони відкрили можливість усім компаніям користуватися послугою віртуального реверсу в точках з’єднання з Україною. Ці кроки розблокували імпорт газу до України з південного напрямку через Трансбалканський маршрут.

“Віртуальний реверс полягає в оптимізації транспортної роботи операторів ГТС, зокрема за наявності попиту на транспортування через кордон в обох напрямках. У такому випадку оператори здійснюють фізичне транспортування лише в одному напрямку, а в іншому - газ транспортується з використанням віртуального реверсу. Тоді паливо фізично не переміщується через кордон, а сторони здійснюють взаємозалік”, - зазначили в ОГТСУ.

Також в прес-службі заявили, що цей метод імпорту вважається одним із найбільш прогресивних комерційних методів європейського ринку газу. 

На сьогодні Україна має можливість здійснювати віртуальний реверс з усіма операторами ГТС суміжних країн Європи, ключова передумова - наявність ресурсу в системі.

Як повідомляли “Ми-Україна”, “Нафтогаз” домовився з Норвегією про надання Україні 188,8 млн євро на закупівлю додаткових обсягів газу для сталого проходження опалювального сезону 2022/23. 

Головне