Убивця Twitter чи просто додаток до Instagram? Що таке Threads і як ним користуватись

Убивця Twitter чи просто додаток до Instagram? Що таке Threads і як ним користуватись

6 липня компанія Meta запустила новий безплатний додаток Threads. Це платформа для мікроблогінгу, що має скласти конкуренцію Twitter, який після неоднозначних рішень Ілона Маска поступово втрачає аудиторію. Що може нова соцмережа Марка Цукерберга і як нею користуватись? Про це — у матеріалі "Ми-Україна", який вже приєднався до Threads.

Що таке Threads і чому його створили

Фото: Meta

Meta називає свою нову програму "Instagram для тексту‎". Фактично вона дублює вже відомі функції Twitter та схожих соцмереж (Bluesky, Mastodon тощо). Візуально Threads доволі схожа на Twitter, але з мінімалістичним інтерфейсом.

У Threads можна створювати текстові повідомлення довжиною до 500 символів, ділитися фотографіями та відео тривалістю до п'яти хвилин. Також є можливість лайкати, коментувати, репостити та ділитися темами.

Компанія розпочала розробку нової соцмережі у січні, а вже у червні в мережі з’явились перші зображення користувацького інтерфейсу. Він дуже схожий на стрічку Twitter і водночас відображає деякі іконки та символи з Instagram.

Перевагою Meta над іншими "Twitter-клонами" є наявність величезної аудиторії у Facebook та Instagram. Компанія також має давні стосунки з брендами та рекламодавцями, які можуть забезпечити прибуток Threads після запуску.

Очевидно, що Meta намагається скористатися проблемами Twitter, які виникли після придбання соцмережі Ілоном Маском. Після суперечливих нововведень (вимога щомісячної плати за верифікацію, обмеження кількості переглядів для публікацій тощо) користувачі активно почали шукати альтернативу.

Підтвердженням цьому є нова соцмережа Джека Дорсі (ексдиректора Twitter) Bluesky, яка через величезний наплив людей була вимушена тимчасово призупинити реєстрацію.

Розробники Threads також не приховують своїх намірів і прямо кажуть, що завдяки Маску в них з’явився простір для конкуренції у галузі платформ для мікроблогінгу. Зокрема глава Instagram Адам Моссері зазначає, що саме "непередбачуваність" Twitter за нинішнього керівництва дала можливість конкурувати.

Моссері додає, що Threads призначений для "відкритих суспільних розмов". Це пряма вказівка на те, як протягом багатьох років розробники Twitter описували мету своєї соцмережі.

"Очевидно, що Twitter був піонером у цьому просторі", — каже Моссері. "Але з огляду на все, що відбувається, ми подумали, що є можливість створити щось відкрите та корисне для користувачів Instagram".

Meta запустила Threads у більш ніж 100 країнах, включаючи Україну, але програма не доступна для запуску в Європейському союзі. Таке рішення зумовлене низкою законів ЄС, які набувають чинності у наступному році.

Розробники зазначають, що їм треба більше часу, аби переконатися, що їхня програма відповідає європейському законодавству. Ймовірно, мова йде про закон ЄС “Щодо цифрових ринків”, який накладає низку юридичних зобов’язань на такі продукти Meta, як Whatsapp та Facebook Messenger.

Попри це, у перші дві години після запуску Threads до нього приєдналося понад 2 мільйони користувачів. Про це повідомив глава Meta Марк Цукерберг. Схоже, що час і спосіб запуску нової соцмережі підібрали дуже вдало.

Що можна робити у Threads

Threads є безплатним застосунком, його можна завантажити на iOS та Android. Інший спосіб встановити додаток — зайти у свій профіль в Instagram і клацнути на “Threads”, яке буде позначене позначкою “нове”. Далі вас буде перенаправлено на сторінку завантаження і встановлення додатка. 

Оскільки Threads пов'язаний з Instagram, ви можете увійти в систему під своїм ім'ям в Instagram і підписатися на тих самих людей, на яких ви підписані на іншій платформі. Як і в Instagram, основна стрічка Threads містить як рекомендований контент, так і публікації від людей, на яких ви підписані.

Meta розширила деякі елементи керування конфіденційністю Instagram. Наприклад, ви можете фільтрувати певні слова у відповідях. Також можна обмежити коло осіб, які можуть відповідати на ваші теми, всіма користувачами платформи, людьми, на яких ви підписані, або лише користувачами, яких ви згадали у своєму повідомленні.

Фото: Meta

Threads багато в чому схожий на Twitter. У головній стрічці відображаються повідомлення ("треди") з облікових записів, на які ви підписані, а також рекомендовані алгоритмами Instagram. Ви можете опублікувати щось зі своїм власним коментарем, а відповіді займатимуть чільне місце в основній стрічці.

Фото: Meta

Повідомлення у темах можуть містити до 500 символів та включати фотографії або відео тривалістю до п'яти хвилин. Ще одна хороша новина: у Threads немає реклами, принаймні зараз. Але дуже ймовірно, що вона з'явиться за деякий час.

Також у Threads немає платної схеми верифікації профілю. Сині галочки в Instagram будуть автоматично перенесені на облікові записи Threads. Завдяки зв’язку між Threads та Instagram ви можете швидко ділитися публікаціями в Threads у своїх "сториз" або стрічці Instagram.

Фото: Meta

Ви можете відписатися, поскаржитися, заблокувати або обмежити профіль, який вам не подобається. Для цього натисніть на меню з трьома крапками, і той, кого ви заблокували в Instagram, буде автоматично заблокований в Threads.

Розробники також планують під'єднати Threads до ActivityPub — децентралізованого протоколу соцмереж, який також підтримує Mastodon і WordPress. Однак наразі це лише плани. Якщо вони здійсняться, користувачі Threads зможуть взаємодіяти з користувачами Mastodon та передавати свої облікові записи іншим клієнтам, які підтримують стандарт ActivityPub.

Народна творчість: Threads у мемах

Вже після кількох годин після запуску Threads в мережі з’явилися меми про новий додаток Марка Цукерберга, реакцію на нього Ілона Маска та звичайних користувачів.

Нагадаємо, “Ми-Україна” зробив добірку зручних аналогів Twitter для тих, кому набридли суперечливі нововведення Ілона Маска.

Головне